Visuomeninis transportas Berlyne ir WelcomeCard

Norintieju aplankyti Vokietijos sostinę manęs dažnai teiraujasi apie Berlyno transporto sistemą: ar apsimoka pirkti vienkartinius bilietus, ar dienos, kiek galioja, kas gali kartu važiuoti. Visi nori sutaupyti, nori rasti optimaliausius po miestą keliavimo būdus. Šiaip visuomeninis transportas Berlyne puikiai veikia, taip kad galite pamiršti savo automobilį ar taksi paslaugas. AB zonos apima visą centrą ir jų turėtų užtekti, jei nereikės pasiekti Šionefeldo oro uosto ar nenorėsite aplankyti Potsdamo. Vienkartinis transporto bilietas galioja dvi valandas, kainuoja 2.70 ir viena kryptimi juo galima važiuoti su pauzėmis ir persėdimais. Jis galioja metro, traukiniuose, autobusuose, tramvajuose.  Dienos bilietas kainuoja 7 eurus ir juo visą dieną (iki kitos dienos trijų ryto) galite važinėti visomis kryptimis visomis transporto priemonėmis.

Bet turistams, atvykusiems į Berlyną kelioms dienoms ir neturintiems čia vedlių, kurie paaiškintų transporto bilietų sistemą, išvardintų muziejus ir dar įbruktų į rankas brošiūrą su lankytinų objektų sąrašais, tikrai rekomenduoju įsigyti Turisto arba Miesto korteles, kurias siūlo visi turizmo centrai, ir taip ne tik gauti visą reikalingą informaciją apie miestą, bet ir sutaupyti pinigų. Pabandžiau čia jas ir apžvelgti. Kaip atskaitos tašką ėmiau tris dienas galiojančias korteles ir jų kainas. Ir palyginimui turiu pasakyti, kad šiemet, vėl pabrangus miesto transportui, trims dienoms perkant dienos transporto bilietus AB zonoje, reikės išleisti 21 eur. Jei turite vaikų nuo 6 iki 14 metų amžiaus, jiems taip pat reikės pirkti bilietus po 4,70 eur, ką galėtumėte sutaupyti pirkdami tris dienas galiojančias turisto korteles.

Berlin WelcomeCard

Tai pati populiariausia Berlyno turistams siūloma kortelė, trims dienoms ji kainuoja 27,50 eurų žmogui ir galioja 72 valandas AB zonoje nuo pirmo jos atžymėjimo lipant į pirmą susisiekimo priemonę. Kartu su suaugusiuoju su ja gali važiuoti iki 3 vaikų iki 14 metų amžiaus. Perkant šią kortelę, gausite atspausdintą miesto gidą su lankytinais objektais ir turais, išlankstomą Berlyno ir Potsdamo žemėlapį, Berlyno transporto žemėlapį. Be to, su šia kortele gausite nuo 25 iki 50 proc. nuolaidas beveik dviem šimtams įvairių muziejų, galerijų, ekskursijų ir pas kitus Berlyno turizmo partnerius. Jei norite apžiūrėti Berlyne sukauptas meno kolekcijas, tuomet už tris dienas verta sumokėti 42 eurus ir kartu su WelcomeCard įsigyti Museum Island card, kuri leis aplankyti visus penkis didžiulius Muziejų saloje įsikūrusius muziejus (palyginimui - vienos dienos muziejų kortelė kainuoja 18 eurų, perkant atskirai).
Ją galima nusipirkti Berlyno oro uostuose, turizmo biuruose, viešbučiuose ir visuose transporto bilietų pardavimo aparatuose. Ją galima užsakyti ir internetu.  Daugiau informacijos čia: http://www.berlin-welcomecard.de/enBerlin CityTourCard

Ši kortelė, galiojanti 72 valandas AB zonoje, kainuoja kiek pigiau - 25,50 eur. Su ja taip pat gausite išlankstomą žemėlapį ir ženklias nuolaidas į populiariausius muziejus, TV bokštą, apžvalgines ekskursijas laivu. Ši kortelė gali būti užsakoma internetu ir turizmo informacijos centruose.
Daugiau informacijos rasite čia: http://www.citytourcard.com/en


Berlin Pass

Štai ši kortelė kainuoja ženkliai daugiau, bet joje viskas įskaičiuota - visi pagrindiniai Berlyno muziejai, spausdintas kelionių vadovas, kelionės apžvalginiais autobusais, visas miesto transportas ABC zonose. Suaugusiam žmogui trijų dienų kortelė kainuoja 99 eur, bet jei esate pasiryžę aplankyti viską, ką jums siūlo Berlynas, su ja tikrai nemažai sutaupysite. Ją galite užsisakyti internetu, o atsiimti didžiuliame turistams skirtame centre Humbolt box prie atstatomos Berlyno pilies.

Daugiau informacijos čia: http://www.berlinpass.com/Small group ticket (Kleingruppenkarte)

Jei jūsų nedidelės grupės nedomina muziejai, tik vienas kitas, tada pigiausias būdas keliauti po miestą yra su Small group ticket. Jis kainuoja 17.30 eur ir su juo keliauti gali iki penkių žmonių visomis transporto priemonėmis AB zonoje (3,45 eur žmogui). Tik žinokit, kad visur turėsite važinėti kartu. Daugiau informacijos apie visuomeninio transporto bilietus rasite

štai čia: http://www.bvg.de/en/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą